A kutyák játéka, egymás közt.
A kutyák szocializációjában nagyon fontos a fajtársak közti játék. Főleg a fiatal kutyák, rengeteget tudnak tanulni egymástól a játék során, de meddig hagyjuk játszani a kutyákat? Mit hagyhatunk és mit nem? A videón a szép játékra láthatunk egy jó példát. Egy 10 éves golden retriever ivartalanított szuka és egy alig egy éves, kistestű keverék, ivartalanított kan kutyus játékát figyelhetjük meg. Annyit azért tudni kell, hogy a két kutya egy családban él. A videó elején a nagykutya kergeti játékosan a kicsit, aztán szerepet cserélnek. A kicsi kergeti a nagyot. Pár kör után a nagykutya leállítja a játékot, de a kicsi még szeretne játszani, a nagy jelzi, hogy ő már nem akar és a pici szépen tudomásul is veszi.
A főbb dolgok, amik jelezhetik azt hogy a játék ok mindkét félnek:
-a szerepek felcserélődnek játék közben, a kergetőből lesz az üldözött, vagy birkózáskor egyszer az egyik aztán a másik van a földön.
-mindkét kutya leállíthatja a játékot, és mindkét kutya tudomásul is veszi a másik döntését.
-ha birkózás közben az egyik kutyus a földre kerül, önmagában még nem biztos hogy baj, de fontos, hogy a másik engedje felkelni.
- ha szemmel láthatóan egyik kutya sem feszélyezett.
-ha szemmel láthatóan egyik kutya gazdája sem feszélyezett.
A fenti körülményekből is látszik, hogy rengeteg dologra kell figyelni felelős gazdaként, ha bármelyik dologban nem vagyunk biztosak, vagy csak egyszerűen bizonytalanságot érzünk magunkban , vagy a kutyánkban, nyugodtan állítsuk le a játékot. Kérjük meg a másik kutya gazdáját, hogy hívja be a kutyáját ezzel is segítve egymást.